„Magyarországon béke megőrzéséhez fejlesztik a haderőt fegyvergyárak épülni, megtámadott Ukrajna fegyverekkel segítése béke

„Magyarországon béke megőrzéséhez fejlesztik a haderőt fegyvergyárak épülni, megtámadott Ukrajna fegyverekkel segítése béke

 

 

 

Budapestre jött a Zelenszkij pártjában politizáló Andrij Zsupanyin, akit a momentumos
Tompos Márton és Bedő Dávid fogadott.

 

A Nép Szolgája kormánypárt parlamenti képviselője azt mondta,

ha a mielőbbi béke érdekében születne most fegyverszünet,
akkor Ukrajna elvesztené területének 20 százalékát.

 

Zsupanyin szerint Orbán Viktor és a kínai kormány is békeként próbálja feltüntetni a fegyverszünetet, de az a jelenlegi állás szerint az ukrán nemzet „tragédiáját jelentené”.

A magyar kormány ez elmúlt hetekben erősen rákapcsolt legújabb, a „békére van szükség” kormányzati kommunikáció terjesztésére.

A magyar-ukrán államközi viszony ezen törvények elfogadása óta gyakorlatilag összeomlott. A magyar kormány azzal, hogy látványosan blokkolta az ukrán integrációs törekvéseket, semmitsem ért el azon kívül, hogy a világ Putyin trójai falovának tekintse Magyarországot. Mennyire csapódott le mindez negatívan a kárpátaljai magyarokon?

Ez viszont egy rossz kérdés. Kárpátalján ami konfliktusokat látunk, azok helyi politikai konfliktusok olyan helyi politikai erők részéről, akik még egyetlen politikai szövetségesükhöz sem voltak lojálisak. Totális háború közepette ez még nehezebben kezelhető, de a megye vezetése jól reagálja le a helyzetet. Bármi a látszat, ezt a helyi magyarok is értékelik.

A két ország kapcsolatai tekintetében mintha két Magyarország létezne. Az egyik, amelyik befogadja a menekülteket, történelmének legnagyobb humanitárius segítségét nyújtja, a másik pedig a politikai kommunikáció országa, amelyik egy labirintus. Magyarországon a béke megőrzéséhez fejlesztik a haderőt és fegyvergyárak fognak épülni, miközben a megtámadott Ukrajna fegyverekkel való segítése a béke ellen van.

Megszavazzuk az összes Oroszország elleni szankciót, ám a magyar nyilvánosságban csak azt a kevés dolgot hangsúlyozzuk, ami nem került be ezekbe a csomagokba, ami meg belekerült, azt azzal a réteggel, amelyik számára nem a tények, az azokról való nagyon természetes vita, hanem a hit a meghatározó, azt is el lehet hitetni, hogy nem szavaztuk meg. A politikai viták fontosak, ezek a csomagok viták keretében álltak össze, s nem csak mi vitatkoztunk. Ez körülbelül olyan, mint ami a nemzeti konzultációból a plakátokra felkerült, hogy „a magyarok döntöttek: 97% nem a szankciókra”.

 

 

error: Content is protected !!