Az Orbán-kormány ismét az erőt választotta az igazság helyett - Ma van az orvosok, ápolók, az egészségügy fekete napja!

Az Orbán-kormány ismét az erőt választotta az igazság helyett – Ma van az orvosok, ápolók, az egészségügy fekete napja!

Az Orbán-kormány ismét az erőt választotta az igazság helyett.



Ma van az ország és az egészségügy fekete napja
 

5500 orvos távozott !

 

Sok helyütt összeomlott az ellátás!

/Jahn Ferenc kórházban az egészségügyi dolgozókat sújtó új szabályok miatt 12 a kerületieket ellátó orvos hagyta ott a kórházat!
A belgyógyászati osztály pedig hivatalosan is működésképtelen lett.
Ez elfogadhatatlan.
Levélben azonnali közbelépést kértem az illetékes minisztertől, bízom benne átérzik, hogy most emberek meggyógyulása a tét./



Az Orbán-kormány ismét az erőt választotta az igazság helyett:

átgondolatlan, az ágazati struktúrát és az egészségügyben dolgozókat hátrányosan érintő, az érintettekkel érdemi egyeztetések nélkül meghozott döntést csak egy reménytelenül alkalmatlan kormányzat képes véghez vinni, ráadásul mindezt egy koronavírus-világjárvány kellős közepén – írják az ellenzéki pártok szerkesztőségünkhöz eljuttatott közös közleményükben.
A hat ellenzéki párt (DK, Jobbik, LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd) azt követeli a kormánytól, hogy azonnal állítsa helyre az egészségügyi dolgozók közalkalmazotti jogviszonyát, vagy legalábbis mindenképpen halassza el az új szerződések aláírásának határidejét a COVID19-járvány megszűnése utáni időpontra. Sürgetik azt is, hogy a kormányzat kezdjen érdemi tárgyalást az egészségügyi dolgozókkal és az érdekvédelmüket ellátó szervezetekkel.

„Nem kell ahhoz sem egészségügyi közgazdásznak, sem miniszternek, sem tíz éve regnáló miniszterelnöknek lenni, hogy átlássuk a döntés dilettantizmusát: a frontvonalban vért izzadó, életeket mentő egészségügyi dolgozókat akarja most becsapni a kormány”  – jegyezték meg.


Úgy fogalmaztak, hogy már nemcsak a végletekig kizsákmányolt munkavállalók által lélegeztetőgépen tartott, teljesítőképessége határán agonizáló magyar egészségügyet provokálja a kormány, hanem az egész magyar társadalmat. Álláspontjuk szerint az Orbán-kormány által az elmúlt 10 évben magára hagyott egészségügyi ágazatot csak az abban dolgozó magyar munkavállalók, egészségügyi dolgozók áldozatvállalása és hivatástudata mentette meg az összeomlástól. Közleményüket azzal zárták, hogy ha 2022-ben kormányváltás lesz, az új kormány vissza fogja adni az egészségügyi dolgozók korábbi státuszát.

Ellenzékiek ígéretük szerint kormányváltás esetén az új kormány vissza fogja adni az egészségügyi dolgozók korábbi státuszát.

Orbán-kormány erő igazság helyett, kiállás orvosok ápolók mellett
Ma van az orvosok, ápolók, egészségügy fekete napja



Karácsony Gergely Főpolgármester
Veszélyeztetni az egészségügyi ellátás biztonságát tomboló járvány kellős közepén??!! Micsoda felelőtlen, ostoba kormánypolitika ez?!

A kormánynak azonnal, lehetőleg még ma vissza kell vonnia az egészségügyi dolgozókra ráerőszakolt jogállási változásokat és mindent el kell követnie, hogy a napokban felmondott orvosok és szakápolók visszatérhessenek hivatásukhoz. Most nem számít a kormány fennhéjázó kivagyisága, nem számít semmiféle politikai okoskodás, itt és most egyvalami számít: nem lehet olyan település, nem lehet olyan kórház, nem lehet olyan rendelő, ahol veszélybe kerül az egészségügyi ellátás egy rosszul előkészített, hibásan végrehajtott kormányzati intézkedés miatt!

Drámai üzeneteket kapok napok óta budapesti kórházakból, a Szent Imréből, a Jahn Ferenc kórházból, több rendelőintézetből.
Más települések, a fővárosi kerületek polgármesterei is kétségbeesetten figyelik, milyen drámai helyzetet állított elő a kormány a településük egészségügyi ellátásában. Évtizedes, becsülettel és áldozatvállalással végzett munkát hagynak most oda ápolók és orvosok, mert számukra elfogadhatatlan szabályokat kényszerítenek rájuk, ráadásul sok esetben hibásan, késve kapták kézhez az új munkaszerződésüket, a rájuk nehezedő hatalmas terhelésben még arra sem jutott idejük, hogy végiggondolják, mit okoz számukra ez a kényszerhelyzet.
Ez a kormány általában abban a tévhitben szenved, hogy a gyengeség jele belátni, ha valamit elszúrt. Itt az ideje, hogy a kormány merjen gyengének lenni. Mert semmiféle félreértett büszkeség nem lehet fontosabb most a biztonságos betegellátásnál. Hiszen mindenki tudja, látja, kiélezett pillanatban vagyunk. A járvány harmadik hulláma tombolásba kezdett, miközben érthető módon fogy a türelem. Most kell tehát észnél lenni. Mindannyiunknak. Hát térjen észhez a kormány is, most!


„Lekapcsoltuk a villanyt” – búcsúznak a Szent Imre Kórház intenzív osztályának dolgozói

A budapesti Szent Imre Kórház intenzív osztályának dolgozói közül tizenheten egy közös képpel búcsúztak el – írja a Facebook-bejegyzést szemléző hvg.hu, emlékeztetve arra, hogy hétfő éjfélig kell aláírniuk az egészségügyi dolgozóknak azt a szerződést, amellyel maradhatnak a közellátásban, feltéve, hogy akarnak. A pótlékok és ügyeleti díjak miatt átalakítása miatt azonban több helyen komplett osztályok helyezték kilátásba a felmondásukat, és a közösségi médiában sok olyan bejegyzést látni, amelyben egészségügyi dolgozók azt írják, évtizedek után távoznak az állami ellátórendszerből.

444 azt írja, hogy a kórházban az intenzív osztályon dolgozó a 17 szakápoló mellett felmondott három orvos is, miközben a covidos részleg tele van súlyos állapotban lévő koronavírus- fertőzöttekkel. Hozzájuk mától más osztályoktól rendelnek át ápolókat.
„Nagyon sajnáljuk, de ezt kellett tennünk” – mondta a lapnak a távozók egyike, aki szerint már tavaly jelezték a problémáikat – nincs elég eszköz, nincs elég ember – a kórház vezetésének, de ígéreteken kívül nem kaptak semmit, és olyan alapvető dolgokért is könyörögni kell, mint a gumikesztyű, FFP-2-es maszk, védőoveral, miközben volt, hogy egy ápolónak hat intenzíves betegre kellett figyelnie.

A nyilatkozó számára nem is az új szerződés jelenti a gondot, hanem a munkakörülmények, mint mondta, a szerződést aláírná máshol,

ahol normális a vezetés, megvannak a feltételek a munkavégzéshez, és a fizetés is megfelel.

A kórház úgy reagált, hogy a dolgozók döntő többsége aláírta az új szolgálati jogviszonyról szóló szerződést. Mint más egészségügyi intézményekben, a Szent Imre Kórházban is szinte csak a legjobban leterhelt ellátási területen jelentkeztek problémák, nagyobb arányú pályaelhagyás csak az aneszteziológiai és intenzív terápiás osztályon történt, ahonnan a 28 közül öt orvos és két rezidens távozik, az 54 szakdolgozóból pedig 17-en döntöttek így. Ugyanakkor, írták, az ellátás zavartalansága házon belüli átcsoportosításokkal biztosított, az üres álláshelyek betöltése folyamatos.

Abán bezárt a szakrendelő, Győrben a polgármester nem dolgozhat a feleségével

Március 1-jétől bezárt az abai szakrendelő, mert a kisebbségi tulajdonosok megtiltották az igazgató egészségügyi szolgálati jogviszonyának létrehozását – közölte hétfőn a Fejér megyei város önkormányzata. A közlemény szerint a szakrendelő vezetője az azt működtető gazdasági társaság ügyvezetőjeként megbízási jogviszonyban látta el a tevékenységét, ezt kellett volna egészségügyi szolgálati jogviszonyra változtatni. Mivel ez nem történt meg, vezető nélkül maradt a rendelő, amelynek működése így hétfőtől szünetel. Az önkormányzat szerint így nemcsak beteget fogadni nem lehet, de még a dolgozók februári munkabérét sem lehet elutalni.

A hvg.hu megjegyzi, összeférhetetlenségi vita van a háttérben: a szakrendelő ügyvezető igazgatója ugyanis az abai polgármester hozzátartozója. A poszt alapján ez a vita lehet a hátterében annak, hogy a szakrendelőt működtető cég hét önkormányzati kisebbségi tulajdonosa megakadályozta, hogy az igazgató aláírja az egészségügyi szolgálati jogviszonyra vonatkozó munkaszerződést.

Bedöntheti a traumatológiai és a sürgősségi ellátást a hétfőn hatályba lépő törvény

Bőven vannak még kérdőjelek és szekrényből kihulló csontvázak a törvény miatt, de legalább megtudjuk, hogy hány orvos dolgozik valójában – mondta a 24.hu-nak az orvoskamara titkára. Svéd Tamás arról is beszélt, maradtak-e tartalékok az egészségügyben a járvány újabb hullámára.

Dézsi Csaba András győri polgármester pedig vasárnap számolt be arról, hogy véget ér a közös munka a feleségével abban a szívkatéteres laborban, amit közösen építettek fel és működtettek az elmúlt 17 évben. „Csak azért büntetnek téged azzal, hogy holnaptól már nem végezheted azt a társadalmilag is kiemelkedően fontos munkát, amiben a szakmádban, az országban az egyik legjobb vagy, mert a feleségem vagy. Ez szerintem gyalázat” – írta a fideszes politikus, bár részletesen nem fejtette ki a történteket.


error: Content is protected !!