
miért kell a lehető legtöbb epret ennedEzért jó, ha minél több epret eszel
Ezért jó, ha minél
több epret eszel
Az eper emellett gazdag rostokban is, amely hozzájárul az emésztőrendszer egészséges működéséhez és segíthet csökkenteni a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát. (Figyelem! Egyes emésztőrendszeri betegségekben, vagy emésztőrendszert ért műtét utáni állapotokban az aprómagvas gyümölcsök fogyasztása kerülendő lehet, ilyen esetekben fontos a kezelőorvos vagy dietetikus tájékoztatását szem előtt tartani!)
• Alacsony a glikémiás indexe, amely azt jelenti, hogy nem okoz nagyobb vércukorszint-ingadozást a fogyasztása, így – számolva ugyan a szénhidráttartalmát, de – cukorbetegek is fogyaszthatják.
• K-vitamin forrás is, így szerepet játszik a csontok és a szív-érrendszer egészségének megőrzésében.
Az eper számos módon, változatosan illeszthető be az egészséges étrendbe.
Fogyaszthatjuk például frissen vagy saláták, smoothie-k, joghurtok készítéséhez is. Hideg krémleves vagy fagyi, sorbet alapanyaga is lehet.
Az eperből készült desszertek, sütemények, illetve a lekvár és a dzsem ugyanakkor – magasabb cukortartalmuk miatt – mérsékelten fogyasztandók!
Epres-kecskesajtos saláta
Hozzávalók:
- 4 db nagyobb eper
- 100 g lágy kecskesajt
- nagy marék rukkola-madársaláta vegyesen
- 3 evőkanál főtt quinoa
- 1 evőkanál durvára vágott dió
- 1 evőkanál balzsamecet
Az epret vagdossuk fel, tegyük a salátára, amihez a kecskesajtot morzsoljuk hozzá, illetve tegyük hozzá a főtt quinoát is.
Durvára vágott dióval és balzsamecettel tálaljuk! Jó étvágyat hozzá!