Varga Judit tudatosan ferdít az Európai Bíróság döntéséről

Varga Judit tudatosan ferdít az Európai Bíróság döntéséről

A kormány mintha minden uniós bokorban a magyar gyermekvédelmi törvényt bíráló uniós politikust látna. De mi történik, ha abban az ügyben épphogy neki ad igazat az Európai Bíróság?

Van úgy, hogy olvasunk, hallunk valamit, majd egy pillanatra megállunk, mert zavaróan ott van a kérdés: jól értettük ezt?

„Politikai döntést hozott az Európai Bíróság a gyermekvédelmi törvény miatt” – erősen indította a kormányinfót Varga Judit igazságügyi miniszter, aztán még erősebben folytatta: „hihetetlen támadásról”, „nagy, nyílt, nemzetközi vitáról” beszélt, amelyben az Európai Bizottság „külön levelet” küldött a kormánynak, de az elviszi a népszavazásig az ügyet, és a magyar emberek kezébe adja a döntést a kérdésben.

Az, hogy a kormány által gyermekvédelminek nevezett törvényt a kormány tűzzel-vassal védi, akár az Európai Bizottság eljárásával („levél”) szemben, nem újdonság. Ahogy az sem, Varga Judit tudatosan ferdít, és ha kell, ehhez még az idő kerekét is hajlamos megfordítani.

Az nyilvánvaló, hogy az Európai Bíróság nem a gyermekvédelmi törvényről hozott döntést. Nem erről szólt a beadvány, ennek megfelelően nem erről szólt az ítélet sem. Ha Varga Judit ennyire szereti elismételni a kötelezőt, mi is szívesen leírjuk újra:

Magyarország Lengyelországgal egy olyan rendelet elutasítását kérte a bíróságtól, amely az uniós támogatások kifizetését a jogállamisági feltételek teljesüléséhez kötötte. A rendelet nem általában a jogállamiság teljesülését várja el, hanem kimondottan a kifizetéshez bármilyen módon köthető rendszert. Konkrét kifizetések esetében, konkrét rendszereket. Ezt a beadványt utasította el a Bíróság.

Erre válaszolt Ujhelyi István dr.   Varga Judit miniszter hazudik!

Ha tudatosan teszi, az felháborító és szégyenletes. Ha tudatlanul, az kiábrándító. Varga Judit pontosan tudja, hogy a gyermekvédelminek mondott törvénynek semmi köze a jogállamisági eljáráshoz, az állami szintű – az ő általa felügyelt minisztériumot például szügyig érő – korrupciónak viszont annál inkább. A jogállamisághoz való korcs és torz viszonyulásukat pont most bizonyította azzal, hogy “igazságügyi” miniszterként megkérdőjelezett egy bírósági döntést. Inkább a lemondáson illene elgondolkodnia, nem a kincstári hazugságok terjesztésén, mondja Ujhelyi István

Az Európai Bírósági döntés>>

error: Content is protected !!