A Brexit elnökével találkozik Orbán Viktor, - egyesekbe felmerül a Hunxitet készítheti elő

A Brexit elnökével találkozik Orbán Viktor, – egyesekbe felmerül a Hunxitet készítheti elő?

Orbán viktor a Brexit “királynál” a “Hunxitet” készíti elő? Orbánnal volt tele a külföldi sajtó.


A Brexit óta Orbán Viktor a második uniós vezető, aki előtt megnyílik a Downing Street 10 ajtaja Johnsonnal. A mai vendég viszont Biden éles bírálója, ugyanakkor Kína nagy barátja. Az úttal az a célja, hogy bizonyítsa a hazai közönségnek a jövő tavaszi választás előtt: képes befolyásos szövetségeket tető alá hozni és ugyan kilépett az Európai Néppártból, de ettől még nem szigetelődött el.

Vele szemben Karácsony Gerely azt hangsúlyozza, hogy az egyesült ellenzéket kívánja hadba vezetni a korrupció ellen és nem szeretne függeni más autokratákkal kötött egyezségektől. Az ellenzéki brit Munkáspárt külügyminisztere azt szorgalmazta, hogy a mai egyeztetésen a vendéglátó tegye szóvá Orbán antiszemitizmusát és azt, hogy visszaszorítja a polgári szabadságjogokat.
A szóvivő nem volt hajlandó letenni a nagy esküt, hogy Johnson eleget tesz-e a kérésnek, de megosztónak és helytelennek minősítette, hogy a magyar politikus korábban muzulmán betolakodókat emlegetett és méregnek titulálta a menedékkérőket.

Ám azt több vezető európai ország is úgy veszi, hogy London szét akarja verni az EU-t. Egyértelműek a kockázatai annak, hogy Johnson szoros kapcsolatot igyekszik kialakítani az unió neveletlen gyerekével, hiszen az amerikai kormányzat sűrűn minősíti Magyarországot totalitárius rezsimnek, amely ráadásul túl közel áll Kínához.

A washingtoni helyettes külügyminiszter két napja Brüsszelben dicsérte az erős Európát, beleértve annak álláspontját Pekinggel szemben. Orbán ezzel szemben a populista szövetséget célozta meg, amikor a múlt héten összeült a lengyel miniszterelnökkel, valamint Salvinival. Az Európai Külkapcsolati Tanács egyik elemzője szerint a magyar politikus alighanem azt igyekszik felvillantani, hogy még mindig számít a nemzetköz színtéren, és ebben egyértelműen belpolitikai meggondolások vezérlik. A londoni út emellett alkalmat adhat neki, hogy megint bírálja Brüsszelt. A lap idézi Nathalie Toccit, az EU külügyi főmegbízottjának tanácsadóját, aki szerint Magyarország immár elvi kérdésnek tekinti, hogy szembeszálljon az EU külpolitikájával.
Boris Johnson próbálja megmagyarázni, miért terít vörös szőnyeget a jobbos autokrata Orbán Viktor lábai elé azzal, hogy ma találkozik vele a Downing Streeten. Emberi jogvédő szervezetek, zsidó és muzulmán képviselők egyaránt kifogásolják az eseményt, mert úgy vélik, hogy a vendéget felértékeli London gesztusa, miközben kisebbségeket támad és tesz meg bűnbakká.

Az újság magyarázatként hozzáfűzi, hogy a magyar miniszterelnök központosította a hatalmat, lecsap a civil társadalomra, és uralma alá vonta a sajtót. Emellett azzal vádolják, hogy antiszemita és muzulmánellenes kampányt folytat Soros György ellen.

Amikor a járvány miatt bevezette a rendeleti kormányzást, emberi jogi csoportok megkérdőjelezték, hogy Magyarországot egyáltalán demokráciának lehet-e még tekinteni. Az egyik munkáspárti képviselő úgy értékelte, hogy Orbán ismert antiszemita, gerjeszti a gyűlöletet a romák ellen, kirohan az LMBT-közösség tagjai, illetve a muzulmánok ellen. Ugyanakkor elnyomja az alapvető emberi jogokat és a sajtószabadságot, ezért meg kell kérdőjelezni, hogy Johnson éppen egy ilyen embert fogad nagy pompával. A házigazda szóvivője ugyanakkor nem árulta el, hogy a megbeszélésen brit részről felvetik-e az emberi jogokat. Viszont azt mondta, hogy London már szóvá tette, amikor Orábn muzulmán inváziót emlegetett és méregnek nevezte a migránsokat.
Guardian, Independent
error: Content is protected !!