bolgár feleségpiacon 100 ezer forint körüli összegért lehet szűzlányt venni

bolgár feleségpiacon 100 ezer forint körüli összegért lehet szűzlányt venni

Jelen esetben nincs rizikó “előttünk az árú”.

Ha meghívunk ismerkedés céllal étterembe, de nem jön össze és ezt ismételni kell jó párszor és mert gavallérok is akarunk lenni, vagy látszani, – az gyakran többe kerül és ritkaságszámba megy, azonnal megtalálni az igazit.

 “Döbbenetes, hogy Európában, az Európai Unió egyik tagállamában, a huszonegyedik században a lányokat és a fiatal nőket megveszik maguknak. Eladhatók, elárverezhetők, megvásárolhatók, megfosztva őket attól a joguktól, hogy magukról döntsenek és válasszanak” – írja Rymszewicz Violetta a “Mennyibe kerül egy feleség?” című kötetében.

Míg a neten sokszor több millió euró egy szűz lány, a bolgár piacon 350 dollár körüli áron elérhető. A nőkkel való rossz bánásmód problémája ránk, európaiakra is vonatkozik, bár még mindig azt hisszük, hogy ez a harmadik világbeli országok valósága.

A szüzesség ára

Pepa és Rossi testvérek, 25 és 19 évesek. Mindketten vékonyak, középmagasak, nagy szeműek és hosszú hajúak, első ránézésre boldogok, szeretnek facebookozni és szeretik az új ruhákat. Az idősebbik, Pepa arról álmodik, hogy egy bankban fog dolgozni. A fiatalabb Rossi pedig kozmetikusként vagy fodrászként szeretne pénzt keresni. Kár, hogy a lányoknak nincs esélyük arra, hogy valóra váltsák az álmaikat.

Mindketten alig tudnak írni és olvasni. A szülők rögtön

az első menstruáció után elvették őket az iskolából, nehogy véletlenül elveszítsék a szüzességüket.

A bolgár lányok elsődleges feladata, hogy jól házasodjanak, és a szüzességért cserébe bőséges pénzt hozzanak a családjuknak. Pepa és Rossi attól félnek a legjobban, hogy egy öregember veszi majd meg őket.

A nemzetség

A nővérek Közép-Bulgáriában élnek. A Kalajdz roma nemzetségből származnak, az ortodox keresztény romák közül. A kalajdzsiak nagyon régen, Kr. u. 600 körül érkeztek Bulgáriába, valószínűleg az észak-indiai régióból. Évszázadokon át rézedények gyártásából és értékesítéséből éltek. A Kínából származó olcsó és tömegesen értékesített termékek miatt a kalajdzsiak pénzügyi gondokkal küzdenek. A klán feladta a vándoréletet, és Közép-Bulgáriában telepedett le.

A kalajdzsiak nagyon szegény és zárt közösségnek számítanak. A világ az évszázadok óta ápolt hagyománynak köszönhetően hallott róluk. Évente négyszer, Stara Zagora város egyik parkolójában, a feleségpiacon több ezer kalajdżi találkozik, hogy a szülők eladják lányaikat.

Európában, az Európai Unió egyik tagállamában, a 21. században a lányokat és a fiatal nőket megveszik maguknak. Eladhatók, és megvásárolhatók, megfosztva őket attól a joguktól, hogy maguk döntsenek az életükről. Az eladott lányok életük hátralévő részét férjükkel együtt, otthonukba zárva, a helyi közösség hermetikus világának szabályai által korlátozva töltik.

A szűzpiac rejtelmeiről készített dokumentumfilmet a Vice “Fiatal szüzek Bulgária ellentmondásos menyasszonypiacán” címmel. A főszereplők, Pepa és Rossi édesanyja így foglalja össze a régi hagyományt:

“[…] a szüzesség a legértékesebb.

A bemutató után azonnal megjelentek a menyasszonyi ajánlatok, a kalajdżówi valóság számára elképesztő összegekkel. A fiatal szüzek átlagos ára egy klánban 250 és 350 dollár között mozog (körülbelül 96 ezer és 135 ezer forint között).

A szüzek vásáráról szóló dokumentumfilm nagy visszhangot kapott az európai médiában. A klán tagjainak számára meglepő, hogy mindez miért vált ki döbbenetet: azzal védekeznek, hogy ez számukra egyszerre ártatlan szórakozás és évszázados hagyomány.

 

 

Forrás: Noizz.pl

 

 

 

error: Content is protected !!