16 tagállam vezetője áll ki a homoszexuálisok Orbáni diszkriminációja ellen - Ez a magyar törvény szégyenteljes

16 tagállam vezetője áll ki a homoszexuálisok Orbáni diszkriminációja ellen – Ez a magyar törvény szégyenteljes

Noha nem említik meg a szövegben, de egyértelműen Magyarországnak üzennek.

Az EU 27 tagállamából 16 ország vezetője közös levélben áll ki a melegek megkülönböztetése ellen, kiemelve a 18 év alattiak elfogadását is -írja a 444.hu.
A portál a Politico információi idézve beszámol, hogy az alábbi mondat is szerepel a nyilatkozat: “biztosítanunk kell, hogy az európaiak következő generációja az egyenlőség és a tisztelet légkörében nőjön fel”. Magyarországot és a múlt hét kedden elfogadott homofób-törvényt nem említik meg benne, de a luxemburgi kormányfő egy interjújában egyértelművé tette, hogy az újabb levél is kifejezetten a magyar kormánynak szól. Teljesen szokatlan az EU-ban, hogy egy tagállam törvényét ilyen szinten kritizálják a többiek. Az újabb nyilatkozatot az alábbi vezetők írták alá:  

  • Alexander De Croo (Belgium)
  • Mette Frederiksen (Dánia)
  • Angela Merkel (Németország)
  • Kaja Kallas (Észtország)
  • Micheál Martin (Írország)
  • Kyriakos Micotakis (Görögország)
  • Pedro Sánchez (Spanyolország)
  • Emmanuel Macron (Franciaország)
  • Mario Draghi (Olaszország)
  • Nicos Anasztasziadesz (Ciprus)
  • Krišjānis Kariņš (Lettország)
  • Xavier Bettel (Luxemburg)
  • Robert Abela (Málta)
  • Mark Rutte (Hollandia),
  • Sanna Marin (Finnország)
  • és Stefan Löfven (Svédország).

Nem ez az első deklaráció, amely az európai színtéren születik a magyar homofób-törvény ellen: kedd estig tizenhárom uniós tagállam írt alá egy nyilatkozatot, amelyben jogi eljárást sürgetnek az Európai Bizottságnál a rendelkezések ellen. -írja a Népszava
Az EU-nak nincs olyan eszköze, amivel fel tudna lépni az ehhez hasonló ügyekben. Sem a hetes cikk, sem a jogállami mechanizmus nem alkalmas erre. A melegeket a pedofilokkal összemosó törvény jelenleg éppen arra jó, hogy mindkét oldal a saját politikai kommunikációját erősítse.-mondja Orbán Viktor

Ez a magyar homoszexuálisok Orbáni diszkriminációja törvény szégyenteljes

– ezt írta Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a Twitteren a homoszexualitást a pedofíliával összemosó magyar törvényre egy olyan üzenetben, amelyet kivételesen magyarul is megosztott. Von der Leyen szerint a törvény szexuális orientáció alapján diszkriminál embereket és szembemegy az Európai Unió alapvető értékeivel.

Ami viszont ennél is fontosabb, Von der Leyen azt írta, az Európai Bizottság minden hatalmát ki fogja használni, hogy garantálja az unió állampolgárai számára az egyenlő jogokat. Az, hogy pontosan milyen hatalma is van az Európai Bizottságnak vagy akár az Európai Uniónak, már egy bonyolultabb kérdés.

Az Európai Bizottság hosszú levélben kéri számon Varga Juditot a homofób törvény miatt

16 tagállam vezetője áll ki a homoszexuálisok Orbáni diszkriminációja ellen - Varga Judit

16 tagállam vezetője áll ki a homoszexuálisok Orbáni diszkriminációja ellen – Varga Judit

Kijelentik, hogy a magyar törvény szexuális orientációjuk alapján diszkriminálja az embereket.
Reynders és Breton jegyzi az Európai Bizottság első hivatalos levelét, amelyben hosszan elemzik a június 15-én elfogadott homofób törvény ügyét. 

A levélben egyértelműen leszögezik, hogy a pedofiltörvényben szereplő azon részek, amelyek tiltják a homoszexualitás bemutatását, a nemi orientáción és a nemi identitáson alapuló diszkriminációt valósítanak meg, és korlátozzák az emberek szabadságát az önkifejezésre, véleménynyilvánításra, illetve a családi és magánélethez való jogát.

Azt írják, a jogszabály egyes részei, amennyiben törvényi erőre emelkednek, sértik az EU-s szabályozás bizonyos pontjait, többek közt a audiovizuális médiumok és a reklámok szabályozására vonatkozó pontokat. A levélben ezeket tételesen listázzák is.

Kiemelik, hogy egy ilyen szabályozásnak kompatibilisnek kell lennie az EU alapszabályaival is, de a magyar törvény egyértelműen sérti az EU karta 21-es cikkelyét, amely tiltja a nem vagy szexuális identitás alapján történő megkülönböztetést. 

Varga Judit miniszter lelkesen védte a homoszexuálisok Orbáni diszkriminációja törvényt, amely szerinte nem tiltja meg a felnőtteknek a homoszexualitást, hanem azt szabályozza, hogy a szülők dönthessék el, mit látnak a fiatalok 18 éves koruk előtt. A magyar kormány a vitában a szokásos jogászi hozzáállást vette elő, amelyben a törvény szövegének bizonyos szándékaira koncentrál, de figyelmen kívül hagyja annak kontextusát.

Ebben az is segített, hogy az UEFA döntése – amely szerint nem engedik kivilágítani a müncheni stadiont a magyar-német Eb-meccs alatt – sokkal több emberhez juttatta el a melegellenes homoszexuálisok Orbáni diszkriminációja törvény hírét, mint bármi más tette volna. Kívülről nézve az UEFA ebben a helyzetben más döntést nem is nagyon hozhatott volna, ugyanakkor alkalmat adott arra, hogy a nyugati cégek és a német politikai szervezetek tiltakozzanak ellene, miközben az egészből a nyugati közvélemény számára csak az üzenet első szintje jut át.

 

Ide vonatkozó
Ursula von der Leyen a homoszexualitás megjelenítését tiltó magyar törvényről

 

error: Content is protected !!