Karácsonyék Kínai Népköztársaság elnökének megírták, nyernek, nem kérik két kínai hitelt

Karácsonyék Kínai Népköztársaság elnökének megírták, ha nyernek, nem kérik két kínai hitelt

Leszögezték, hogy bármelyiküket is választják meg Magyarország következő miniszterelnökévé, haladéktalanul leállítják a Belgrád-Budapest vasútvonal és a Fudan Egyetem budapesti campusának a jelenlegi feltételek mellett való megépítését.

Nem kérnek a magyar adófizetőknek több száz milliárd forintos terhet jelentő kínai hitelből, és a Fudan Egyetem beruházása mellett a Budapest-Belgrád vasútvonal beruházásának haladéktalan leállítását vállalja minden ellenzéki miniszterelnök-jelölt. Erről a főpolgármester kezdeményezésére közös levélben tájékoztatják Hszi Csin-pinget, a Kínai Népköztársaság elnökét az ellenzék miniszterelnök-jelöltjei.
A közlemény szerint megjegyezték, hogy a jelöltek a Kínai Népköztársaság és Magyarország társadalmi rendszereinek különbözősége ellenére is arra törekszenek, hogy a két ország között folytatódjék a közös érdekeket szolgáló együttműködés. Úgy látják, hogy a közelmúlt eseményei ugyanakkor sajnálatosan árnyékot vetettek a Kínai Népköztársaság és Magyarország sok szálon futó kapcsolatainak fejlődésére. Véleményük szerint az európai parlamenti demokráciákban a nagyberuházások mögötti széles körű politikai egyetértés elengedhetetlen ahhoz, hogy az éppen hivatalban levő kormányzat legitim módon vállalhasson a megbízatási idején túlnyúló kötelezettséget.

„Kénytelenek vagyunk megállapítani, hogy a Belgrád-Budapest vasútvonal és a Fudan Egyetem budapesti campusa jelenlegi feltételek mellett való megépítése nélkülözi a magyarországi politikai erők közötti egyetértést, valamint a közvélemény többségének támogatását. Ennek legfontosabb oka, hogy a két beruházás előkészítése átláthatatlan, azokat a magyar kormányzat titkolózása övezi, ráadásul az előrehaladott

Karácsonyék Kínai Népköztársaság elnökének megírták, nyernek, nem kérik két kínai hitelt

Karácsonyék Kínai Népköztársaság elnökének megírták, nyernek, nem kérik két kínai hitelt

abb vasúti beruházás környékén már megjelentek a jelenlegi magyarországi kormányzat gazdasági holdudvarának képviselői”– olvasható a levélben.

Leszögezték, hogy bármelyiküket is választják meg Magyarország következő miniszterelnökévé, haladéktalanul leállítják a Belgrád-Budapest vasútvonal és a Fudan Egyetem budapesti campusának a jelenlegi feltételek mellett való megépítését, és emiatt nem kívánnak élni a jelenlegi kormányzat által igényelt hitellel sem.
A levelet Dobrev Klára, Fekete-Győr András, Jakab Péter, Karácsony Gergely, Márki-Zay Péter és Pálinkás József írta alá. A Fudan Egyetem budapesti kampuszának építésére 500 milliárdos kínai hitelt tervez felvenni az állam. Az Országgyűlés múlt héten fogadta el a Fudan alapítvány létrehozásáról, illetve a nevében a Diákváros projektről szóló törvényt.

A szuverenitásról szóló kormányzati propaganda az elmúlt évtized egyik legnagyobb hazugsága. Az Orbán-kormány alatt Magyarország szuverenitása nem erősödött, hanem gyengült. Súlyosan és bűnösen gyengült.

A nyugati szövetségeseinkkel való szembefordulás után nem az energetikai, pénzügyi vagy politikai függetlenségünk lett nagyobb, hanem a függőségünk. Méghozzá olyan hatalmaktól, amelyek számára a demokrácia éppúgy kínai, ahogy Orbán Viktor számára.
Pont az ilyen alkuk, pont az ilyen üzletek, az ilyen kiszolgáltatottság tagadásaként jött létre a rendszerváltozáskor a szabad Magyarország. Most is ez a tét.
Ezért fontos, hogy kezdeményezésemre minden miniszterelnök-jelölt közösen jegyzi Hszi Csin-pingnek, a Kínai Népköztársaság elnökének címzett levelet.
Dobrev Klárával, Fekete-Győr Andrással, Jakab Péterrel, Márki-Zay Péterrel és Pálinkás Józseffel együtt tudatjuk a kínai államfővel: nem kérünk a magyar adófizetőknek több száz milliárd forintos terhet jelentő kínai hitelből, és a Fudan egyetem beruházása mellett a Budapest-Belgrád vasútvonal beruházásának haladéktalan leállítását vállaljuk.

A miniszterelnök-jelöltek a Kínai Népköztársaság és Magyarország társadalmi rendszereinek különbözősége ellenére is arra törekszenek, hogy a két ország között folytatódjék a közös érdekeket szolgáló együttműködés.

– A közelmúlt eseményei ugyanakkor sajnálatosan árnyékot vetettek a Kínai Népköztársaság és Magyarország sok szálon futó kapcsolatainak fejlődésére. A pártok versengésén alapuló, európai parlamenti demokráciákban a nagyberuházások mögötti széles körű politikai egyetértés előzetes megteremtése elengedhetetlen ahhoz, hogy az éppen hivatalban levő kormányzat legitim módon vállalhasson a megbízatási idején túlnyúló kötelezettséget.

Kénytelenek vagyunk megállapítani, hogy a Belgrád-Budapest vasútvonal és a Fudan Egyetem budapesti campusa jelenlegi feltételek mellett való megépítése nélkülözi a magyarországi politikai erők közötti egyetértést, valamint a közvélemény többségének támogatását.

Ennek legfontosabb oka, hogy a két beruházás előkészítése átláthatatlan, azokat a magyar kormányzat titkolózása övezi, ráadásul az előrehaladottabb vasúti beruházás környékén már megjelentek a jelenlegi magyarországi kormányzat gazdasági holdudvarának képviselői – áll levelünkben.

Bármelyikünk is lesz Magyarország következő miniszterelnöke, a választók többségének nyilvánvaló akaratával összhangban haladéktalanul leállítjuk a Belgrád-Budapest vasútvonal és a Fudan Egyetem budapesti campusának a jelenlegi feltételek mellett való megépítésére irányuló beruházást, és ennek következtében nem kívánnak élni az ezen projektek keretében a jelenlegi kormányzat által Magyarország számára igényelt hitellel sem.

– Mindemellett őszintén bízunk abban, hogy a jelenlegi magyar kormánynak a két beruházással kapcsolatos hibás lépései, illetve ezek sajnálatos következményei nem képezik majd akadályát annak, hogy az országaink között sok szálon futó és hagyományosan jó kapcsolatok tovább fejlődhessenek – így zárul a Dobrev Kláraval , Fekete-Győr Andrással , Jakab Péterrel , Márki-Zay Péterrel és Pálinkás Józseffel közösen jegyzett levelünk.

error: Content is protected !!