
Putyin dühös, nem számított ilyen ellenállásra Ukrajna részéről
Megvezethetett az orosz vezetés egy sor katonát, akikkel az utolsó pillanatban közölték: átlépik a határt.
A Kreml azt állítja, Ukrajna elutasította a béketárgyalásokat Oroszországgal. “Mivel az ukrán fél elvben elutasította a tárgyalásokat, az orosz erők előre nyomulása ma délután a hadműveleti tervnek megfelelően folytatódott” – közölte Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője az Interfax ügynökség szerint.
Hogy azonban nem csak Putyin „humanizmusa” miatt lassult le az orosz hadművelet, az számos, a Twitteren megjelent felvétel bizonyítja. Rengeteg orosz tankot, szállító járműveket lőttek ki az ukrán erők.
Whole Russian convoy destroyed, appears to be in the Kherson region. pic.twitter.com/FD5CaCnsqH
— Christo Grozev (@christogrozev) February 26, 2022
Egy ukrán tiszt úgy tudja, Putyin uráli búvóhelyén találkozott oligarchákkal. Az orosz elnök rendkívül dühös, azt hitte, hogy az egész háború könnyű lesz, és 1-4 nap alatt lerohanják az országot. Nyilvánvalóan nem számított ilyen ellenállásra, s minél tovább tudják megakadályozni a hősies ukrán honvédők a hatalmas túlerőben lévő orosz csapatok győzelmét, annál nagyobb ellenállásra számíthat saját országában is.
Sok orosz katonát ráadásul megvezethetett a vezetés, ami szintén Vlagyimir Putyin rezsimjének cinizmusát jelzi. Legalábbis erre utal egy Harkiv mellett elfogott orosz hadifogoly, aki egy harckocsit vezetett. Megrázó vallomása így hangzott:
„Anya, apa, én nem akartam Ukrajnába menni. Azt mondták, hogy hadgyakorlatra megyünk a 25. dandárral. Február 23-án pedig azt közölték velünk, hogy átlépjük a határt.”